Зі скільки років і як вчити дитину 
англійській мові

Всі батьки хочуть кращого для своєї дитини. І багато дорослих вважають, що дітям обов'язково потрібно вивчати іноземні мови - це принесе величезну користь. Причому деякі батьки просто одержимі ідеєю почати навчання якомога раніше. У цій статті ми розповімо, зі скількох років, де і як почати вчити дитину англійської мови.

Зі скількох рочків вчити дитину англійської мови

Коли краще починати вчити дитину англійської мови? Скажімо прямо: точної відповіді на це питання не існує. Кожна дитина індивідуальна, тому «універсальний вік» початку навчання визначити практично неможливо. Ви добре знаєте свою дитину, тому зможете вирішити, який саме із зазначених нижче варіантів вам підходить.

Теорія №1. Дитину слід вчити англійської мови якомога раніше

Прихильники цієї теорії говорять, що діти з народження і до 5-6 років легко засвоюють будь-які мови. Вони вчать свою рідну мову природним шляхом, без будь-яких шкіл, тому й англійську зможуть освоїти так само.

Наша порада - вчити дитину англійської до 5-6 рочків варто в тому випадку, якщо:

1. Ви живете або збираєтеся жити в англомовній країні і дитині просто необхідно знати мову для спілкування з оточуючими.

2. Вдома хтось постійно говорить англійською мовою: один з батьків, бабуся, няня. У такому випадку дитина теж буде усвідомлювати, для чого їй потрібно щось вчити - для розмови з цією людиною.

3. Ви вмієте ненав'язливо і цікаво подавати малюку знання без шкоди для рідної мови або знайшли репетитора, який вміє це робити.

Теорія №2. Дитину слід вчити англійської мови не раніше ніж з 6 років

Прихильники цієї думки вважають, що іноземні мови потрібно вчити в усвідомленому віці, а не мучити малюка незрозумілими для нього словами. Прихильники навчання з 6 років згодні з тим, що дитина до 5-6 років легко засвоює мову, яку постійно чує, тобто українську. Якщо дитина не знаходиться в англомовних країнах або їїї батьки не говорять англійською так само часто, як і українською, то іноземна мова не зможе засвоїтися «сама по собі», тому немає сенсу вчити мову раніше 6 років.

Наша порада - рекомендуємо почати навчання дитини англійській мові саме з 6 рочків, так як в цьому віці у дітей дуже швидко збагачується словниковий запас рідної мови, вони активно спілкуються з однолітками, вчаться їх вислуховувати. Дитина вже володіє досить великим запасом знань про навколишній світ. Тому і не виникає труднощів з вивченням нових слів англійської мови, якщо дитина вже має уявлення про цей предмет або поняття.

Крім цього:

1. Дитина звикає вчитися. У віці 6 і старше років дитина вже звикає до режиму, адже ходить в школу. Діти стають більш організованими і здатними вчитися, виконувати домашні завдання, слухати вчителя і т. д.

2. Дитина вже добре володіє рідною мовою. Діти шкільного віку мають широкий словниковий запас і добре володіють українською мовою. Дитина знає багато слів українськоїї мови, так що ці слова англійською будуть їй зрозумілі.

3. У дитини, як правило, вже сформувалася вимова. До 6 років у дитини буде вже сформована вимова звуків рідної мови, тому вона не буде плутати їх з англійськими звуками. Більш того, в цьому віці у дитини все ще хороші фонематичні здібності, тому вона досить швидко зможе навчитися правильно вимовляти звуки іноземної мови.

Де вчити англійську мову дитині

Отже, ви прийняли рішення почати навчати свою дитину англійської мови. Що вибрати: домашнє навчання, навчання в групі чи індивідуальні заняття? Давайте розбиратися.

Домашнє навчання

Домашнє навчання з батьками - оптимальний варіант для малюка. Тому, якщо вашій дитині ще не виповнилося 4-5 років, спробуйте вчити дитину вдома.

Однак вчити дитину англійської мови вдома можна тільки за умови, що ви самі знаєте мову хоча б на середньому рівні і будете використовувати захоплюючі способи навчання. Дитина тільки починає знайомитися з новою мовою, тому важливо, щоб це знайомство було приємним і цікавим. Ви не знаєте англійську? Можна спробувати такий варіант: ви йдете на курси і починаєте передавати свої знання дитині. В такому випадку користь отримає не тільки дитина, але і ви самі. У нашій школі багато дорослих вивчають мову як раз з цією метою: вони хочуть навчати дітей англійської, допомагати виконувати домашні завдання і т. д. До того ж це дозволяє не витрачати гроші на дорогих репетиторів.

Навчання англійській в мовній школі в групі

У віці 3-4 років дитини можна відправити в спеціальний дитячий садок або центр раннього розвитку з уроками англійської мови, а після 6 років – в мовну школу. У цьому віці дітям важливо не просто вчити англійську, а й одночасно спілкуватися зі своїми однолітками, розширювати коло спілкування, виконувати цікаві завдання в конкурентному середовищі.

Головний момент, який вам слід врахувати - рівень знань дітей в групі. Важливо, щоб всі діти знали англійську приблизно однаково, інакше дитині може бути некомфортно на заняттях.

Після того, як дитина досягне середнього рівня знань англійської мови, можна спробувати відправити її в спеціальний мовний табір. Це буде відмінним заохоченням і хорошою мотивацією до подальшого вивчення англійської, а ще дозволить дитині завести друзів з різних куточків планети.

Індивідуальне навчання

Ми не рекомендуємо починати індивідуальне навчання дітей у віці до 6 років. По-перше, сторонній людині складно буде залучити й утримати увагу малюка. По-друге, дитині можуть бути нецікаві такі заняття: одна справа вивчати мову з такими ж малюками, а зовсім інша - наодинці з чужою тіткою.

 Якщо вашій дитині від 6 років і ви хочете, щоб дитина спробувала такий спосіб навчання, запишіть її в мовну школу на безкоштовний пробний урок. Ви будете присутні на цьому занятті і зможете зрозуміти, чи підходить дитині такий спосіб навчання.

Ми пропонуємо:

Навчання діток англійській мові

Підготовка діток до ЗНО 

Школа англійскої мови
Magic English.
Всі права захищені.

Телефон для зв'язку 

+38 050 213-31-57
(Telegram, WhatsApp)