Англійська для дітей: 12 порад для батьків

Ось і розпочався навчальний рік і багато батьків задаються питаннями «Куди віддати дитину вчити англійську?», «Як заставити дитину вчити англійську?» і т.п щоб дитині було і комфортно, і був результат.

Прислухайтеся до наших порад і нехай англійська для вас та ваших дітей стане не «болісними відчуттями», а веселим і продуктивним проведенням часу.

1. Проявляйте інтерес до навчання дитини. Обов'язково цікавтеся, що дитина сьогодні вивчила, що у неї виходить краще, а що викликає труднощі. Дитині потрібно розуміти, що вам не все одно, вчиться вона чи ні. Дітям важливо показувати значимість їх роботи, тому уникайте байдужості.

2. Виберіть хорошого викладача. Ставлення до навчання сильно залежить від особистості вчителя. Якщо дитина займається в школі вивчення англійської мови або з репетитором - вибирайте педагога, який любить дітей і має досвід роботи з ними. Після кількох занять обов'язково поцікавтеся у дитини, чи подобається йому вчитель і заняття. До речі, не забудьте ознайомитися з нашим докладним матеріалом «Зі скількох років і як почати вчити дитину англійської».

3. Застосовуйте цікаві методи навчання або вибирайте викладача, який використовує такі методи. Ця порада актуальна для батьків найменших учнів. Діти люблять співати, танцювати, малювати. Чому б не використати це на благо ?! Дитина гіперактивна, їй складно всидіти на місці? Нехай вчить слова в русі. Наприклад, бігає і говорить слово "run", стрибає і повторює слово "jump". Після півгодини такого активного навчання дитина запам'ятає 7-10 нових слів і витратить накопичену енергію. Дітям, які люблять малювати, можна запропонувати замальовувати нові слова, це розвиває уяву і полегшує запам'ятовування.

4. Не забувайте про ігри. Комп'ютерні ігри на англійській мові теж будуть корисні, якщо використовуються не більше ніж півгодини на день. Бажано, щоб це були розвиваючі ігри або спеціальні навчальні програми, представлені в ігровій формі. В Інтернеті можна знайти масу подібних додатків, вони відмінно допомагають освоїти нову лексику. 

5. Вибирайте хорошу літературу. Підручник не повинен бути нудним. У книжкових магазинах продаються чудові посібники з англійської мови для дітей, вони викладені в легкій розважальній формі, відмінно проілюстровані. Подібні книги можна використовувати в якості основного підручника для занять з репетитором або для додаткової роботи вдома.

6. Шукайте нову інформацію. Найчастіше дітям пропонують читати по-англійськи «Трьох поросят» або «Попелюшку» - те, що вони вже десятки разів бачили, чули, читали. Не всім дітям це цікаво. Можливо, їм хочеться дізнатися щось нове. Спробуйте придбати книгу сучасних казок англійською, скачати в інтернеті пізнавальні розповіді, смішні історії для дітей. Дитина з радістю буде вивчати новий матеріал, вчити слова, адже вона не знайде цей твір українською мовою.

7. Переклад мультфільмів. Цим способом можна користуватися як дітям, так і дорослим. Герої класичних англомовних мультиків говорять простою мовою, зрозумілою дитині. Про те, де знайти мультиплікаційні фільми англійською і як по ним вчити мову, читайте в статті «Як вчити англійську мову з мультиків: поради та корисні посилання».

8. Розбирайте тексти пісень. Підліткам напевно цікаво дізнатися, про що співає улюблений виконавець. Якщо складно сприймати текст на слух, знайдіть його в інтернеті і зробіть переклад. Не потрібно при цьому нав'язувати свої музичні смаки, працюйте з тими піснями, які любить ваша дитина. Це допоможе вам налагодити взаємини з підлітком, стати трохи ближче до нього. Вам, звичайно, може здатися, що творчість Marilyn Manson - суцільне мракобісся, зате піснями Metallica ви будете насолоджуватися разом. 

9. Частіше змінюйте види діяльності. Дитина швидко втомлюється від однотипних занять, тому бажано кожні 10-20 хвилин змінювати вид діяльності. Наприклад: перші 15 хвилин дивіться мультик, потім 10 хвилин обговорюєте його, потім 15 хвилин читаєте казку, протягом наступних 10 хвилин дитина може спробувати переказати прочитане.

10. Дайте дитині відчути себе важливою. Придбали нову техніку? Попросіть школяра допомогти вам перевести написи на гаджеті. Поїхали за кордон? Нехай запитає дорогу до готелю або купить щось в магазині, використовуючи англійську мову (звісно, це повинно відбуватися під вашим наглядом).

11. Правильно заохочуйте. Сподіваємося, ви не забуваєте хвалити і заохочувати свого юного учня? І цей момент можна використовувати для навчання! Наприклад, ви купили дитині цукерки, скажіть, що по-англійськи це "candy". Можна купувати дитині в нагороду наклейки з улюбленими героями, нехай прикрашає ними зошити (а заодно і шпалери в своїй кімнаті :-)). Вирішили сходити в зоопарк? Спробуйте разом вивчити назви тварин англійською, поки гуляєте.

12. Вчіться разом. Це порада для тих батьків, які вчили англійську в школі не дуже добре. Чому б не почати вчити англійську разом з дитиною? Хороший приклад завжди заразливий!

Ми пропонуємо:

Навчання діток англійській мові

Підготовка діток до ЗНО 

Школа англійскої мови
Magic English.
Всі права захищені.

Телефон для зв'язку 

+38 050 213-31-57
(Telegram, WhatsApp)